Wystawa Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków w Radziejowicach

Do 7 listopada br., w Nowym Domu Sztuki – Domu Pracy Twórczej w Radziejowicach oglądać można wystawę obrazów Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków z okazji 65-lat artystycznej działalności.

Obrazy wykonane są głównie tradycyjnymi technikami malarskimi (olej i akryl na płótnie).  Wyeksponowane zostały dzieła mniej lub bardziej konwencjonalne oraz takie, które pomimo swojej tradycyjnej, tj. realistycznej formy są nośnikiem najbardziej aktualnych treści i przesłań. Dominująca tematyka podejmowana przez twórców to pejzaż, portret oraz szeroko pojęta abstrakcja.

Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków istnieje od 1958 roku i funkcjonuje jako organizacja pożytku publicznego. Skupia twórców uprawiających sztuki plastyczne w zakresie malarstwa, grafiki, rysunku, tkaniny artystycznej, rzeźby, etc. W sferze publicznej realizuje zadania na płaszczyźnie nauki, edukacji, kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i tradycji.

Dzięki ogromnej pasji i zaangażowaniu swoich członków Warszawskie Stowarzyszenie Plastyków jest jedną z prężniej działających organizacji pożytku publicznego o profilu artystycznym, edukującą i integrującą środowiska amatorów i profesjonalistów, obecnie już nie tylko z Warszawy i województwa mazowieckiego, ale z wielu zakątków naszego kraju. WSP stanowi również znakomity przykład współpracy międzypokoleniowej, ponieważ zrzesza twórców w różnym wieku, począwszy od studentów, poprzez osoby czynne zawodowo aż po emerytów. Jedną z niezwykle ważnych gałęzi aktywności stowarzyszenia jest prezentacja dorobku artystycznego. Kapitałem organizacji są wartościowi ludzie z pasją. Stowarzyszenie liczy prawie 250 członków, a na przestrzeni 65 lat istnienia na kartach jego historii zapisało się ponad 1600 artystów.