Szukając Adama
Kim jestem? Po co żyję? Jakie jest moje życiowe powołanie? Te pytania nurtują każdego z nas. Zadawali je sobie ludzie przez wieki. Dziś także stajemy przed tymi zasadniczymi kwestiami dotyczącymi ludzkiego życia. Odpowiedź na tego typu pytania nie jest łatwa. Zadawał je Karol Wojtyła w dramacie „Brat naszego Boga”. 7 maja w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim miała miejsce premiera sztuki „Szukając Adama” przygotowanej na podstawie dramatu Wojtyły. Scenariusz przygotował Sławomir Sadowski, muzykę skomponował Robert Dziekański, a piosenkę finałową Mikołaj Grudziński. 14 maja wystawiono sztukę w kościele na Piaskowej. Obydwa przedstawienia przy pełnej publiczności.
Na scenie zaprezentowała się młodzież ze wspólnoty akademickiej KLEMA z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Grodzisku Mazowieckim. Prawdziwy habit zakonnika przekazali bracia albertyni. Nie jest wykluczone, że sam brat Albert Chmielowski bywał przejazdem w Grodzisku w drodze do swojego przyjaciela, mieszkającego w Kuklówce Józefa Chełmońskiego.
„Szukając Adama” to nie tylko historia życia świętego brata Alberta, lecz także opowieść o poświęceniu dla drugiego człowieka, pokonywaniu życiowych trudności i własnych ograniczeń. To obraz uniwersalny, traktujący o wyborach, których dokonywać musi każdy człowiek. Jest to dzieło skłaniające do refleksji, obok którego nie można przejść obojętnie. Czy jestem gotowy, aby poszukiwać Adama, by pójść za przykładem świętego brata Alberta i wraz z nim odnaleźć samego siebie?