Siedmiu wspaniałych obiektywu

G7 to grupa najbogatszych i najważniejszych państw świata. Jednocześnie to nazwa grupy siedmiu osób, które od kilku lat spotykają się w Centrum Kultury i Inicjatyw Obywatelskich w Podkowie Leśnej żeby wspólnie robić zdjęcia, dyskutować o fotografii i o tym, czy ma ona jeszcze jakiś sens, a także prezentować swoje prace.

Nie zrażają się tym, że dzisiaj zdjęcia robią wszyscy, albo że mogłoby się wydawać, iż wszystko zostało już sfotografowane. Pochodzą nie tylko z Podkowy Leśnej, ale także z Brwinowa, Milanówka, Owczarni. Jest ich siedmioro: Maria Siwik-Grużewska, Ewa Habierska, Aleksandra Habierska, Katarzyna Kamińska, Ewa Kaftańska, Iza Ostaszewicz, Grzegorz Kowalski. Czy będą wspaniałymi mistrzami fotografii, jak bohaterowie westernu „Siedmiu wspaniałych” byli mistrzami rewolweru? Na pewno potrafią strzelać z obiektywu, ale nie bezmyślnie jak to robią często turyści. Może nie zostaną najbogatszymi ludźmi na świecie jak członkowie państw G7, ale bogatej wyobraźni nie można im odmówić.

Grupa pracuje pod kierunkiem Mario Antosika, który prowadzi zajęcia z fotografii w Publicznym Ognisku Plastycznym im. Jana Skotnickiego w Grodzisku Mazowieckim. Zapraszają wszystkich, którzy chcą zrobić coś więcej ze swoim aparatem niż tylko „popstrykać” w czasie wakacji czy rodzinnych imprez. Bo fotografia ma uwrażliwić na widzenie, na postrzeganie świata, ma wyzwolić kreatywność.

3eh3

3iza3

1ek1

1ge1

7gs7

7ka7

7m7

1mary1

4oh4