Miasto moje, a w nim …

Stowarzyszenie Promocji Twórczości VILLA FOKSAL oraz Redakcja Grodziskiego Pisma Społeczno-Kulturalnego „BOGORIA” z okazji 25-lecia istnienia czasopisma organizują konkurs pod Honorowym Patronatem Burmistrza Grodziska Mazowieckiego Grzegorza Benedykcińskiego.

Na historię miasta składa się życie jego mieszkańców. Dlatego chcemy, abyście Państwo podzielili się z nami swoimi przeżyciami związanymi z Grodziskiem Mazowieckim, opisali wydarzenia ważne dla Was i dla Waszych Rodzin. Takie momenty w swoim życiu, które były w jakiś sposób przełomowe. Mogą to być sprawy prywatne albo zawodowe. Napiszcie dlaczego wybraliście Grodzisk Mazowiecki jako miejsce zamieszkania. Czy kierowaliście się pragmatyzmem, czy mieszkacie tu od pokoleń? Jak wyglądało miasto w latach waszej młodości? Jak wspominacie ludzi tu mieszkających i miejsca dla Was ważne?

Na zakończenie konkursu wybrane prace lub ich fragmenty zostaną opublikowane w „Bogorii” oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Promocji Twórczości VILLA FOKSAL. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie wyjazd do zaprzyjaźnionego z Grodziskiem miasta Weiz w Austrii.

Mamy nadzieję, że opublikowane wspomnienia będą nie tylko wspaniałą pamiątką dla Czytelników, ale także ważnym przyczynkiem do historii miasta. Zachęcamy jeszcze raz Czytelników „Bogorii” do podjęcia wyzwania i spisania swoich wspomnień. Dla laureatów konkursu przeznaczone są nagrody.

Tytuł konkursy nawiązuje do piosenki Czesława Niemena „Sen o Warszawie”, ale każde miasto, także Grodzisk ma swoją historię pisaną dziejami jego mieszkańców.

Prezes Zarządu Stowarzyszenia Promocji Twórczości VILLA FOKSAL

Sławomir Sadowski

 Redaktor Naczelny Grodziskiego Pisma Społeczno-Kulturalnego

„BOGORIA”

Krzysztof Bońkowski

Zasady Konkursu

  1. Czytelnicy opisują swoje wspomnienia i przeżycia związane z Grodziskiem Mazowieckim.
  2. Praca nie może przekraczać czterech stron maszynopisu (7200 znaków) plus 1-3 zdjęcia.
  3. Prace zostaną ocenione przez jury powołane przez organizatorów, a najciekawsze z nich w całości lub we fragmentach zostaną opublikowane w Grodziskim Piśmie Społeczno-Kulturalnym „Bogoria”oraz na stronie internetowej Stowarzyszenia Promocji Twórczości VILLA FOKSAL.
  4. Prace można nadsyłać listownie do redakcji „Bogorii” ul. Spółdzielcza 9, 05-825 Grodzisk Mazowiecki lub pocztą elektroniczną na adres: redakcja@gazetabogoria.pl z dopiskiem Konkurs „Miasto moje, a w nim”.
  5. Konkurs trwa od marca 2017 r. do 1 czerwca 2017 r.
  6. Nagrodą dla zwycięzcy konkursu będzie wyjazd do zaprzyjaźnionego z Grodziskiem miasta Weiz w Austrii.

Drodzy Czytelnicy! Zapraszamy do udziału w konkursie!