Kryminały z Grodziskiem w tle

Miasta mają swoje mroczne tajemnice. Niektóre, jak Sandomierz bardzo dobrze wychodzą na dopływie turystów dzięki popularności serialu „Ojciec Mateusz”. Marek Krajewski penetruje kryminalne zakamarki Wrocławia. Bartosz Szczygielski pokazuje w książkach ulice Pruszkowa bardziej negatywnie niż w rzeczywistości. Katarzyna Gacek jest autorką kryminałów „W jak morderstwo” oraz „Zemsta ze skutkiem śmiertelnym”, których akcja dzieje się współcześnie w Podkowie Leśnej oraz za sprawą szefa dochodzeniówki Jacka Sikory z Komendy Powiatowej Policji … w Grodzisku Maz..

Wcześniej wraz z Agnieszką Szczepańską napisała powieści kryminalne,m.in. „Zabójczy spadek uczuć”, „Zielony trabant””, „Dogrywka”. Jest również autorką scenariuszy seriali, m.in. do serialu „Anna Maria Wesołowska” (TVN). Z Markiem Kamińskim napisała książkę dla dzieci „Marek i czaszka jaguara”.

Nigdy nie chciała pisać powieści, ale jak to czasami bywa to życie pisze inne scenariusze. W dzieciństwie chciała zostać dyrektorem ogrodu zoologicznego, później weterynarzem, a została psychologiem. Do weterynarii wróciła w powieści „W jak morderstwo”. Publikowała w lokalnej gazecie wydawanej przez swojego ojca Tadeusza Stachowicza „OK”. A ponieważ nie umiała pisać ani o urodzie, ani o modzie, w „babskim kąciku” pisała o swoich porażkach, począwszy od spalonego sernika i trawnika w ogrodzie. Felietony rozsyłała do pism kobiecych. Odpowiedziała – „Pani Domu”. Przyznaje, że Podkowę Leśną wybrała jako miejsce akcji trochę z lenistwa. Ma sentyment do tego miasta, w którym się wychowała. Podkowiańskie wille z powodzeniem nadają się do kryminału. W książce starała się jak najdokładniej oddać topografię miasta. Nie zabrakło kolejki WKD. Do dzisiaj jest dla niej nie do pojęcia, jak można mieszkać gdzieś, gdzie nie ma kolejki WKD. Jest w powieści tajemniczy, duży dom z czerwonej cegły „Warkusówka” przy wiecznie zat