Konkurs „Historia jednej fotografii z Grodziskiem w tle”

W domowych szufladach, w wytartych albumach, gdzieś zakurzone pomiędzy innymi szpargałami, spoczywają stare zdjęcia – nasz rodzinny kod. Zapisane na fotografii obrazy pamięci mówią wiele o nas, opowiadają skąd się wzięliśmy. Możemy sprawić, że twarze postaci z tych fotografii ożyją, niezależenie od tego, jaki był ich los. A może nawet wbrew tragediom i burzom dziejowym, które miotały pokoleniami naszych pradziadków, dziadków i rodziców.

Zapraszamy do podzielenia się Waszymi rodzinnymi historiami. Przejrzyjcie domowe archiwa, z pewnością znajdziecie coś ciekawego. Nie zmarnujcie szansy podzielenia się tym z innymi.

Wszak, historia, dzieje naszych przodków, to nasze dziedzictwo, bez którego, z trudem budowalibyśmy naszą teraźniejszość oraz przyszłość.

Opowiedzcie innym o bliskich Wam ludziach, o ich zmaganiach i dokonaniach.

Konkurs trwa od 1 października do 31 grudnia 2018 r.

Czekamy na opowiedzenie rodzinnej historii, osnutej wokół ważnej dla Was fotografii przedstawiającej Grodzisk w latach minionych. Opowieść nie powinna być dłuższa niż 5000 znaków.

Prace (zdjęcie i opis) prosimy przesyłać pod adresem e-mailowym: kontakt.villafoksal@gmail.com

Dla laureatów przewidziano nagrody książkowe. Nagrodzone zdjęcia z opisami zostaną opublikowane na stronie organizatora Stowarzyszenia Promocji Twórczości VILLA FOKSAL http://villafoksal.org/

Regulamin konkursu.