Kolejowa strona mocy na zdjęciach

Krzysztof i Sebastian Łuczywo podkreślają, że nie fotografują po prostu pociągów. – Staramy się uchwycić to, czego inni pewnie nie dostrzegają. Na co dzień jeździmy samochodem w ślad za pociągami kursowymi. Świętem są dla nas kursy pociągów retro, kiedy rajdujemy za składem po całej okolicy, starając się uchwycić go na każdej stacji. Jesteśmy na najważniejszych imprezach kolejowych, takich jak Parada Parowozów w Wolsztynie, Gala Parowozów w Jaworzynie Śląskiej – mówią ojciec Sebastian i syn Krzysztof.

Muzeum Kolejnictwa w Jaworzynie Śląskiej traktują jako mekkę, ale organizują także wyprawy kolejowe w góry i nad morze. O dworcu w Grodzisku Mazowieckim nie tylko słyszeli, ale także nakręcili o nim krótki film.

Dolny Śląsk to region pełen ciekawych linii kolejowych i obiektów inżynieryjnych, które dokumentują. Z Jeleniej Góry do Lwówka Śląskiego prowadzi jedna z najpiękniejszych linii kolejowych w Polsce. Gdy ruch kolejowy nie jest prowadzony, tereny kolejowe przejmuje we władanie przyroda. Stąd  zdjęcie wiewiórki na torach.

Ze wszystkich rodzajów pociągów Krzysztof i Sebastian Łuczywo najbardziej kochają parowozy, ale pamiętają również o ludziach kolei takich jak nestor polskich maszynistów kolejowych  Zbigniew Gryzgot.

Kolejowe zdjęcia Krzysztofa i Sebastiana można zobaczyć na stronie internetowej Kolejowa Strona Mocy, która powstała w 2017 r.

1kolejowa strona mocy1

3kolejowa strona mocy3

1wystawa1

2wystawa2