Jam session na stacji w Komorowie

Gdzie w okolicach Grodziska Mazowieckiego można dołączyć do jam session, posłuchać dobrej muzyki przy gorącej herbacie czy poszperać w antykwariacie muzycznym? Jednym z takich miejsc jest klubokawiarnia Stacja Komorów.

Do lokalizacji tego miejsca nie potrzeba google maps. Położone jest tuż przy samym przystanku Warszawskiej Kolei Dojazdowej w Komorowie. Moją uwagę zwrócił najpierw interesujący mural przedstawiający Jimiego Hendriksa, a dopiero później dowiedziałem się, że na piętrze mieści się klubokawiarnia i antykwariat.

Niedziele zarezerwowane są na jam session.

– Przychodzą tu muzycy amatorzy, półzawodowcy i zawodowcy. Sprzęt i akustyka czasami pozostawiają trochę do życzenia, ale nikt nie wybrzydza. Największa frajda, że nigdy nie wiemy co będziemy grali – mówi organizator jam session Marcin Pająk.

Muzycy grają przede wszystkim repertuar bluesowo-jazzowy, ale nie tylko. Posłuchać tu można różnej muzyki. Najczęściej z szalonych lat sześćdziesiątych ubiegłego wieku, czyli okresu buntu w kulturze i sztuce: The Beatles, The Rolling Stones, Janis Joplin i wielu innych.

Fani muzyki mogą buszować w antykwariacie, wśród winyli, CD, DVD, sprzętu audio, czasopism, gadżetów i książek.