Akwarele Włodzimierza Starościaka na dworcu

Artysta malarz Włodzimierz Starościak  związany jest z Milanówkiem. Jednak to Grodzisk Maz. był dla niego inspiracją do namalowania akwarel ukazujących piękno miasta. Obrazy można oglądać w Poczekalni PKP (Przestrzeń Kulturze Przyjazna) na grodziskim dworcu, ale także w albumie ”Wizerunek piękna”. 

Autorami tekstów w książce są: Lidia Abramczyk, Robert Augustyniak, Wojciech Hardt, Łukasz Nowacki, Andrzej Okurowski, Aurelia Sobieraj, Janusz Sobieraj, Katarzyna Syrokomla i Alicja Szafrańska.  

Publikacja została wydana przez Urząd Miejski w Grodzisku Maz. z okazji jubileuszu 500. rocznicy nadania praw miejskich. Podczas wernisażu prac W. Starościaka oraz promocji albumu artysta zwrócił uwagę na rolę estetyki miejskiego krajobrazu i powiedział, że to zagospodarowanie zieleni było dla niego inspiracją do namalowania obrazów. W. Starościak uprawia również malarstwo sztalugowe w technice olejnej i pastelu olejnego. Charakterystycznymi tematami jego prac są pejzaż, architektura, martwa natura i malarstwo sakralne.

W oczekiwaniu na pociąg wystawę można oglądać do 3 listopada br.